Filistin Fobisi

Filistin Fobisiİsrail’in son katliamlarıyla birlikte Filistin konusu ülkemizde yine gündeme yerleşti. Aslında onlar hayatların her anında zulüm görmeye devam ediyorlar. Ancak sadece belli dönemlerde insanlarımızın gündemine yerleşebiliyor. Kimimiz zulüm gören kardeşlerimiz için üzülürken, kimimiz de sanki Filistinliler İsrail topraklarını işgal etmiş teröristlermiş gibi muamele ediyor. Toprakları türlü oyunlarla işgal edilmiş, belli bir bölgeye hapsedilmiş, her an ölümle burun buruna, çocukların minicik bedenleri bombalar altında paramparça olmuş, birçoğu daha bebekken yetim kalmış bu milletten insanlarımızın bir kesimi neden bu kadar nefret eder anlamak zor.

Başta malum sözlük platformu olmak üzere, sosyal medyada Filistin nefretini körükleyen insanlara lanet olsun. Onlar en hafif tabirle insanlıktan nasibini almamış kimselerdir. Kimisi sırf İslam düşmanlığı nedeniyle, kimisi Araplara olan nefreti nedeniyle, kimisi mevcut siyasi iradenin söylemleri nedeniyle, kimisi Filistin’in zamanında bize ihanet ettiğini öne sürerek bu nefreti körüklüyor. “Filistinliler pkk terör örgütüne yardım etti”, “Kendi topraklarını sattılar, onlara müstehak”, “Türkistan’da, Türkmeneli’nde zulüm görenlere üzülmüyorsunuz da Filistin’e mi üzülüyorsunuz” diyenlere Allah akıl fikir versin. İnsan olan dünya üzerine din, dil, ırk ayırt etmeden zulüme sesini çıkarır, üzülür.  İnsan olan geçmişte yapılan hatalar nedeniyle bebeklerin parçalanmasına, masumların katledilmesine üzülür. Pkk terör örgütüne yardım etmişler diye İsrail’i destekleyecek kadar aciz insanların olduğunu görebiliyoruz.

Filistin yıllardır kendi derdiyle uğraşırken, terör örgütüne nasıl yardım ettiğini biri açıklasın Allah aşkına. O terör örgütüne en fazla yardımı yapan, doğudaki insanları kandırılmasına sebep olanın İsrail ve onların arkasındaki devasa gücün olduğunu sağır sultan bile duymuşken, biliyorken bu nasıl bir insafsızlık örneğidir? İsrail’in Filistin topraklarını satın alarak bu güce ulaştığını söylemek nasıl bir bilgi eksikliğidir? Evet o dönem Yahudiler Filistinlilerden toprak satın almıştır. Ancak bu şekilde bir ülkeyi işgal etmeye yeterli olduğunu düşünmek nasıl bir mantıktır? Zaten İngiliz sömürgesindeki Filistin’in Birleşmiş Milletler’in dayatması ile topraklarını kaybetmeleri, ufacık bir alana hapsedilmelerinin nedeni nasıl olur da toprak satarak olur? Velev ki topraklarını sattılar o yüzden bu durumdalar, velev ki zamanında bize ihanet ettiler. Velev ki bizler dünyanın herhangi bir yerindeki zulüme sessiz kalıp, sadece Filistin için üzülüyoruz. Bu şekilde olması mümkün değil de hadi öyle diyelim. Tüm bunlar İsrail’in yaptıklarını meşru kılabilir mi? Çocukların üzerine bomba yağdırmasını haklı kılabilir mi? Masum milyonlarca insana zulüm edilmesini haklı kılabilir mi? Tüm bunlar sizlerin İsrail hayranlığını, İslam düşmanlığını, Arap düşmanlığını tetikleyebilir mi? Dünya uzun zamandır zalim insanlar tarafından yönetiliyor. Onlar zalim. Onlar katil. Onlar hırsız. Onlar işgalci. Ama yönetilenler hiç bu kadar insafsız, vicdansız, menfaatçi olmamıştı. İnsanlık hiç bu kadar ayaklar altına alınmamıştı. Zalimleri destekleyenler bir gün sıra onlara geldiğinde bu günleri hatırlarlar umarım. Allah’ın gazabı zalimlerin ve destekçilerinin üzerine olsun.

Benzer Gönderiler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir