Toprağını Yahudi’ye Satmayan Gazzeli Abu Aymen

Terör devleti İsrail belli dönemlerde Filistin’e saldırır, bebek, çocuk, kadın demeden herkesi katleder. Her defasında medya aracılığıyla kendini savunma hakkını kullandığını söyler. Ve her defasında da ABD ve İngiltere katledilen çocuklara bile aldırmadan İsrail’in kendini savunma hakkı olduğunu deklare ederler. Birçok Müslüman devlet ise sırtını dayadığı ABD ile ters düşmemek için bu katliama seyirci kalır. Bırakın müdahaleyi kınama cesareti bile gösteremezler. Neyse bunlar zaten sürekli yaşadığımız bir döngünün parçaları olduğu için hepimiz aşinayız. Kimin katil, kimin hırsız, kimin menfaatçi, kimin korkak, kimin masum olduğunu biliyoruz. Allah katında şüphesiz ki zalimler için büyük azap vardır. Ama Allah’ın adını zikredip de, Allah’ın dinine iman edip de zalimlerle birlik olanların vay haline.

Sık sık aşina olduğumuz bir konu da Filistinliler topraklarını sattıkları için İsrail Devletinin kurulduğu safsatasıdır. Hatta kalbi mühürlenmiş bazı vatandaşlarımız Filistinliler bizi arkamızdan vurdu, topraklarını para için sattılar, onlara müstahak, hepsi ölsün gibi insanlığınızdan utandıracak sözler sarf etmektedirler. Kimi de İslam fobisi nedeniyle böylesine şerefsizce düşüncelere kapılmaktadır. Dünyaya hükmeden, medyaya hükmeden bir gücün bize istediklerini söyleyebileceği, istediklerine inandıracağı aklınıza geldi mi hiç? Çocukların minicik bedenlerini paramparça edip de bunu nefsi müdafaa olarak algılatan bu güç Filistinlilerin mücadelesine gölge düşürmek için elinden geleni yapmaz mıydı? Mesela Filistin için yeterli olmasa da zaman zaman sesini yükselten bizlere Filistinlilerin ihanet ettiğini, topraklarını para için sattığını, pkk terör örgütüne destek verdiğini empoze etmeye çalışamazlar mı?

Tek bir Filistinli bile toprağını satmadı diyemeyiz tabi ki. Bizim de içimizde hainler olduğu gibi Filistinliler arasında da hainler vardı. Para uğruna torunlarının geleceğini satanlar vardı. Nitekim Filistin’in %6’sı bu yollarla alınmış. Sadece %6. Peki bu devlet kurmak için yeterli midir? Tabi ki hayır. Öyle olsaydı dünyada ülke sayısı patlaması yaşanırdı. İsrail Devleti, Birleşmiş Milletlerin zorlaması ve İngiltere’nin desteğiyle kurulmuş meşru olmayan terörist bir devlettir. Filistin’in topraklarını gasp etmişlerdir. Ve bunu para ile değil kan dökerek yapmışlardır. Daha fazla kan dökmeye de devam ediyorlar.

Buraya kadar videodan bağımsız içimi döktüm. Videoya gelecek olursak kendilerini Yahudi yerleşimci olarak tanıtan iki kişi Gazze’de Abu Aymen’den toprağını para için satmasını istiyorlar. Çok para vereceklerini söyleseler de Aymen amcamız dedelerinin topraklarını satmayacağını kesin bir dille tekrarlıyor. Tehdit edilmesine rağmen cesur Abu Aymen geri adım atmıyor. Videonun sonuna doğru ise gözlerinizin dolmaması imkansız. Allah hepimize Abu Aymen gibi cesur, onurlu, şerefli, sadık, içten olmayı nasip etsin. Allah (c.c.) Filistinli kardeşlerimizle yardım etsin, onlara zulmedenlerden gazabını esirgemesin.

Benzer Gönderiler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir